Odkrycia, które zmieniły świat – Edmund Strzelecki

Już tradycyjnie, jak w co drugi wtorek, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach Wrocławskich oraz w filii w Smolcu odbyły się zajęcia dla dzieci pt. „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem tematem zajęć była postać słynnego polskiego podróżnika i odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego. Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się, między innymi, że najwyższy szczyt Australii – Góra Kościuszki zawdzięcza swoją nazwę właśnie Strzeleckiemu. Usłyszeli również o tym, że ten słynny Polak był prekursorem nawadniania pól w Nowej Południowej Walii i Tasmanii. Poznali także faunę i florę tego kraju oraz różne ciekawostki z nim związane. Przeczytane zostały fragmenty książek autorstwa Alfreda Szklarskiego pt. „Tomek w krainie kangurów”, oraz Łukasza Wierzbickiego „Co hrabia porabia”. Dzieci ułożyły rozsypankę – puzzle, obrazującą mapę konturową Australii, a na końcu rozwiązały krzyżówkę, której hasłem głównym była Australia. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Zobaczcie relację fotograficzną.